Spotkanie autorskie Babcią Grunią

Dwudziestego  siódmego stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnicy odbyło się spotkanie autorskie z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską – laureatkę konkursu literackiego im. Astrid Lindgren. Na spotkanie została zaproszona  grupa 5-6-latków  z Gminnego Przedszkola w Oleśnicy. Pani Edyta, zwana Babcią Grunią, (od tytułu napisanej przez siebie książki Opowieści Babci Gruni) przebrana za błękitnego motyla, opowiadała o swojej drodze do pisarstwa. Mówiła, że  jej największym marzeniem już od najwcześniejszych lat była, jak to nazwała, „zabawa piórem”. Przed naszymi pociechami roztaczała piękne opowieści o świecie pierwszych poznanych literek, a także o tym, że  swoje pierwsze dziecięce wiersze napisała w wieku pięciu lat. Ponadto Pani Edyta sama tworzy rysunki swoich bajkowych postaci, które potem umieszcza w książkach… Na spotkaniu  rysowała postacie, które „mieszkają” w jej bajkach. Rysowanie było  tym bardziej interesujące, że dzieci z ciekawością śledziły każdy ruch pisarki i odgadywały rysowane postacie krok po kroku. Naszej bajkopisarce towarzyszył mąż Robert, który uatrakcyjniał spotkanie od strony muzycznej, a także czytał bajki, zadawał dzieciom pytania oraz grał i śpiewał piosenkę autorską Mądra rzeka, która powstała z okazji Święta Bibliotek. Od początku spotkania dzieci brały aktywny udział, odpowiadały na pytania, śpiewały piosenkę – wspólnie spędzony czas upłynął w niezwykle miłej atmosferze, było bardzo urozmaicone. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał kolorowankę z autografem autorki oraz mógł zdradzić swoje najskrytsze marzenia Czarodziejskiemu Motylowi. O tym, że spotkanie w zaczarowanym ogrodzie bajki, do którego nas zaprosiła Babcia Grunia, podobał się bardzo najlepiej świadczyły uśmiechnięte buzie uczestników i ich gromkie brawa.

Kilka słów o autorce

Edyta Zarębska – bajkopisarka i ilustratorka. Urodziła się w 1977 roku w Hrubieszowie, mieszka w Lublinie. Pracuje na komputerze, maluje obrazy, pastele i oleje oraz pisze książki dla dzieci. Jest współzałożycielką Wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka Opowieści babci Gruni, napisana wierszem i opatrzona ilustracjami własnego autorstwa. W 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Książki autorki: Seria  pt. Klub Kociaków Słodziaków, Wielkie łowy Imbirka, 365 Bajek na dobranoc, Zosia i Fiołkowy Kapelusz, Opowieści Babci Gruni.

 

Książki autorki:

Seria  pt. "Klub Kociaków Słodziaków".

"Wielkie łowy Imbirka" jest siódmym z kolei tomem opowiadającym o dalszych losach i nowych przygodach bohaterów, a zarazem pierwszym z polskiej serii autorstwa Edyty Zarębskiej.To opowieść o uroczym kotku i jego pani, gdzie przyjaźń i troska o zwierzęta są na pierwszym miejscu.

Kolejne tomy już wkrótce ;-)

"365 Bajek na dobranoc" to zbiór 365 ciepłych i sympatycznych bajeczek, których pełen pozytywnych emocji przekaz z pewnością spokojnie ukołysze dzieci do snu, w niezwykłej interpretacji jednej z najznakomitszych polskich aktorek - pani Anny Dymnej. W tym 10 opowiadań  Edyty Zarębskiej.

"Zosia i Fiołkowy Kapelusz" Czy fiołkowym kapelusz Zosi naprawdę jest zaczarowany? Seria "Pierwsze czytanki" to pełna przygód historyjka oraz kolorowe atrakcyjne ilustracje dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Proste, nieskomplikowane zdania, duże litery z pewnością zachęcą dzieci do samodzielnego przeczytania książeczki.

"Opowieści Babci Gruni" książka pełna miłości i przyjaźni, radości i przygody, opartą na ciepłych, rodzinnych relacjach, w której sympatyczny i mądry grzyb huba - babcia Grunia, opowiada o niesamowitych przygodach rodziny myszek. Bajkowy świat zwierzątek, kolorowo ilustrowany oraz łatwo przyswajalna rymowana treść opowiadań sprawi, że wasze dzieci z przyjemnością będą powracały do swoich ulubieńców. Książka rozwija wyobraźnię dziecka i jednocześnie przedstawia na przykładach najważniejsze cele wychowawcze.

Załączniki:

Biblioteka poleca:

Licznik odwiedzin: 108068