Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi co roku obchodzimy 22 kwietnia. W tym roku święto to wypada
w czwartek. Do tej pory w tym dniu przeprowadzano wiele akcji promujących dbanie o środowisko m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu. Światowy Dzień Ziemi 2021 będzie jednak inny niż wszystkie, a to z powodu pandemii COVID-19. Wiele wydarzeń, ze względu na  tę sytuację odbywa się online. Nasza Biblioteka postanowiła „uczcić” Dzień Ziemi, zapraszając czytelników do sięgnięcie po książki o tej tematyce.

Z kolei naszych najmłodszych, zapraszamy do książek opisujących przygody ośmioletniej Neli, podróżniczki i dziewczynki ciekawej świata, a także osoby, dla której dbanie o planetę jest czymś wyjątkowo ważnym. Nasza bohaterka  mimo młodego wieku odwiedziła wiele ciekawych miejsc, była w różnych krajach na różnych kontynentach m.in.: w Afryce, Etiopii, Zanzibarze, Tanzanii i Keni. A także w Azji – Tajlandii, Kambodży, Malezji, Indonezji i Filipinach w Ameryce Południowej – Peru, Boliwii i Chile. Nela zabierze nas w niezapomnianą podróż. Opowie o pięknych miejscach, o przyrodzie, krajobrazie o fascynujących zwierzętach, o tym jak być uważnym na małe i duże sprawy, które dzieją się wokół.  Świat jest cudowny, i Ty drogi Czytelniku możesz oczami wyobraźni podróżować  oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pamiętajmy, że sięgając po  książki  poszerzamy swoje horyzonty myślowe, zdobywając więcej informacji  jesteśmy nie tylko mądrzejsi, ale też bardziej empatyczni na tych, którzy są obok nas, i na to co  wokół nas. Tak jak nasza bohaterka Nela, Ty  też możesz mieć realny wpływ   o dbanie o naszą Planetę.