,,Wiosna w Twoim obiektywie" - konkurs fotograficzny

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty (…)”.

Drodzy Czytelnicy zapraszamy Was do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Wiosna w Twoim obiektywie”, a tym samym zachęcamy do twórczego spędzenia wolnego czasu. Pragniemy, aby na Waszych zdjęciach został „uchwycony” wiosenny krajobraz lub budzącą się do życia przyroda. Docenimy kreatywne i nietuzinkowe podejście do tematu. Prace należy przesyłać do 9 maja 2021 roku. Więcej informacji o konkursie w regulaminie poniżej.

REGULAMIN:

1. Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy.
  2. Temat: „Wiosna w Twoim obiektywie”.

Zadaniem konkursowym jest „uchwycenie” poprzez fotografię pierwszych oznak wiosny. Zdjęcia mogą przedstawiać krajobrazy (np. lasy, ogrody, łąki, pola), jak i wiosenne detale (np. rośliny lub zwierzęta).

1. Cele konkursu :
  • Przybliżenie dzieciom i młodzieży piękna budzącej się do życia przyrody.
  • Rozwijanie umiejętności obserwacji, a także wrażliwości estetycznej i artystycznej.
  • Utrwalenie piękna wiosennego krajobrazu w najbliższej okolicy.
  1. Uczestnicy konkursu:
    Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież do 16 roku życia z  terenu naszej gminy.
  1. Zasady uczestnictwa:
  • Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 osobiście wykonane fotografie!
  • Obróbka zdjęć przesłanych na konkurs może polegać jedynie na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, czy redukcji koloru. Wszelkie inne zmiany, a zwłaszcza fotomontaż, są niedopuszczalne.
  • Zgłoszenie fotografii do konkursu odbywa się poprzez przesłanie zdjęcia w formie elektronicznej na adres(bibliotekaolesnica9@gmail.com) nie później niż do 9 maja br.
  • Wiadomość musi zostać zatytułowana (KONKURS. Imię i nazwisko, wiek uczestnika) oraz zawierać takie informacje jak: tytuł fotografii oraz datę mi miejsce jej wykonania.
  • Prace można również dostarczyć osobiście do biblioteki, zachowując przy tym wszystkie środki bezpieczeństwa sanitarnego. Praca konkursowa powinna być zabezpieczona (np. znajdować się w zaklejonej kopercie).
  • Fotografie pozostają do dyspozycji organizatorów. Pokonkursowa wystawa odbędzie się na stronie internetowej Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnicy oraz facebook’u.
  • Zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację pracy oraz danych osobowych w związku z konkursem.
  1. Ocena prac:

Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja konkursowa.

1. Kryteria oceny:
  • Oryginalność i pomysłowość
  • Strona artystyczna pracy,
  • Jakość zdjęcia,
  • Zgodność z tematem.
  1. Zasady nagradzania:

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 maja w ramach corocznej akcji: „ Tygodnia Bibliotek”. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz facebook’a. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa,
a laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody książkowe i rzeczowe. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi. Jury zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA